Tala


Choć urokliwa stylistyka produktów Tala przywołuje na myśl połowę XX wieku, korzenie firmy sięgają końca wieku XIX. Frederick Taylor i Thomas Law, których pierwsze litery nazwisk złożyły się na nazwę marki, nawiązali współpracę w roku 1899. Karierę zaczęli w Birmingham.

Taylor i Law zajęli się produkcją artykułów przeznaczonych na pączkujący w epoce wiktoriańskiej rynek utensyliów kuchennych. Na przełomie XIX i XX wieku coraz więcej ludzi uczyło się samodzielnie gotować, więc ich pomysł błyskawicznie odniósł sukces.

Każdy może się stać mistrzem wypieków

W późnych latach czterdziestych XX wieku Tala przedstawiła klientom mistrzynię wypieków - Anne Anson. Wraz z zestawami do lukrowania i innymi produktami firma oferowała broszurki z jej przepisami i poradami, dostarczając bogatą wiedzę amatorom i ekspertom, i ugruntowując swoją pozycję na rynku.

Książka „How To Decorate A Cake” i inne wydawane regularnie do połowy lat sześćdziesiątych pozycje od razu stały się literaturą obowiązkową. Do dziś można je kupić w antykwariatach.

Moda na wyszukane techniki lukrowania, trwająca do lat sześćdziesiątych, to okres świetności firmy Tala, która produkowała wtedy 48 różnych rodzajów tylek do dekoracji wypieków. Z czasem asortyment zmalał do "zaledwie" 20.

Wzloty i upadki

W latach pięćdziesiątych wprowadzono charakterystyczną, firmową stylistykę produktów Tala, przyjazną użytkownikowi i odpowiednią do zaprezentowania w kuchni. Miarki czy sitka Tala nie zmieniły się szczególnie od tego czasu.

Na początku lat siedemdziesiątych Frank Law sprzedał markę Tala francuskiej spółce. Nastały chude lata, a sytuację pogarszały pojawiające się na rynku podróbki i rosnąca konkurencja importerów.

W roku 2000 Tala została wykupiona przez brytyjskich przedsiębiorców, Nicka Squire’a i Dennisa Embletona, którzy dostrzegli potencjał wysokiej klasy rodzimych przyborów kuchennych. Brytyjczycy postanowili odtworzyć możliwie jak największą liczbę produktów Tala, wznowić ich produkcję i opracować nowe artykuły, niezmiennie kładąc przy tym nacisk na trwałość i tradycyjne metody produkcji.

Ręczna robota

Obecnie większość produktów Tala wciąż wyrabia się ręcznie, często przy użyciu maszyn, które służyły do tego przez dziesięciolecia – na przykład wyprodukowanie miarki kuchennej wiąże się z ponad dwudziestoma różnymi procesami obróbki ręcznej, w których używa się tych samych maszyn, co w latach dwudziestych XX wieku.

Produkty trafiają następnie do opakowań w charakterystyczną, staromodną kratkę. Końcówka do lukrowania wyprodukowana w latach dwudziestych pasuje do dekoratora wyprodukowanego w roku 2013 - miłośnicy marki Tala mogą więc powiedzieć, że używają tych samych przyborów, co niegdyś ich matki i babcie.

Wyroby marki Tala są dostępne nie tylko na rynku brytyjskim. Już w latach trzydziestych eksportowano je do 22 krajów na całym świecie, dziś liczba ta jest znacznie większa. Wyłącznym przedstawicielem marki Tala w Polsce jest LeDuvel.

Tala Polska – wyłączny dystrybutor zaprasza do zapoznania się z ofertą

Tala to jedna z tych marek, którą miłośnicy z łatwością rozpoznają po charakterystycznej, firmowej stylistyce produktów nawiązujących do wzornictwa połowy XX wieku. Marka niegdyś nieobecna w Polsce jest dzisiaj dostępna w asortymencie sklepu LeDuvel. LeDuvel to wyłączny dystrybutor Tala Polska, a zarazem gwarancja dostawy najwyższej jakości oryginalnych wyrobów brytyjskiego producenta.

W stałej sprzedaży posiadamy szereg wyjątkowych rozwiązań – formy do wypieku ciast, wałki do ciast z powłoką non stick, akcesoria do dekoracji ciast i ciasteczek, a nawet oryginalne świeczki na tort. Klientów świadomie poszukujących rozwiązań funkcjonalnych, a zarazem estetycznych i przystępnych cenowo zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. Jako dystrybutor Tala Polska dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była zawsze aktualna i urozmaicona. Dystrybucja zamówień odbywa się za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej, co pozwala nam odpowiadać na potrzeby i oczekiwania miłośników kuchni z całego kraju.

Katalogi

Tala - 2023Zobacz katalog
Kliknij w miaturkę okładki, by obejrzeć wybrany katalog.

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska