Robert Welch


Robert Welch był jednym z najbardziej znanych brytyjskich projektantów i jubilerów XX wieku. Rodzinnej firmie, prowadzonej teraz przez jego spadkobierców, wciąż przyświeca jego przekonanie, że każdy zasługuje, by w codziennym życiu używać pięknych przedmiotów.

Wszystko zaczęło się w 1955 roku w małym miasteczku Chipping Campden w południowo-zachodniej Anglii. W niewielkim pomieszczeniu w kompleksie XVIII-wiecznej fabryki jedwabiu, 26-letni Robert Welch uruchomił mały warsztat i studio wzornictwa przemysłowego. Talent i wcześniejsze wykształcenie, zdobywane m. in. w Cambridge School of Art oraz Royal College of Art, pozwoliły mu tworzyć wyjątkowe wzory, które szybko przyniosły rozgłos i uznanie.

Dostawca królewskiego dworu

Projektant od początku starał się, by jego wyroby były szczególnie funkcjonalne, jednocześnie nadając im ponadczasową, piękną formę. Pierwszym ważnym sukcesem było wylansowanie w Wielkiej Brytanii rzadko tam dotąd spotykanych sztućców ze stali nierdzewnej.Na liście jego klientów w niedługim czasie znalazły się najlepsze restauracje i hotele, British Railways (brytyjskie koleje), linie lotnicze BOAC (późniejsze British Airways), browary Guinness, a także brytyjski dwór królewski, czy 10 Downing Street (siedziba premiera Wielkiej Brytanii).

Dziś prace Roberta Welcha można znaleźć w najbardziej renomowanych zbiorach: nie tylko w poświeconym rzemiosłu artystycznemu i wzornictwu Muzeum Victorii i Alberta w Londynie, ale i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, czy Muzeum Brytyjskim w Londynie.

Uznanie z całego świata

Firma Robert Welch wciąż zlokalizowana jest w tej samej starej fabryce jedwabiu, choć dziś zajmuje dużo więcej pomieszczeń. W 1990 roku, na dziesięć lat przed śmiercią, założyciel przekazał prowadzenie przedsiębiorstwa dwojgu swym dzieciom: synowi Rupertowi oraz córce Alice. Pod ich okiem zespół utalentowanych projektantów poszerza i tak bogatą już kolekcję o nowe wyroby, które zdobywają uznanie - i nagrody.

Obecnie są sprzedawane w 70 krajach świata. W uznaniu tych dokonań firmie w 2016 roku przyznana została Queen’s Award for Enterprise (Królewska Nagroda Przedsiębiorczości) w dziedzinie handlu międzynarodowego. Rok później uznanie królewskiego jury zyskał zestaw noży Signature w bloku ze zintegrowaną ceramiczną ostrzałką, za który firmę Robert Welch wyróżniono Queen’s Award for Enterprise w dziedzinie innowacji.

Oferta marki składa się z trzech zasadniczych działów: Kuchnia, Jadalnia, Łazienka. Najpopularniejszą i najbardziej znaną grupą wyrobów są sztućce i noże, przez wielu uznawane za najlepsze na świecie zarówno pod względem zarówno wzornictwa, jak i użyteczności. Wszystkie produkty marki Robert Welch mają co najmniej 25 lat gwarancji.

Najbardziej znaną i nagradzaną kolekcją jest linia noży Signature. O jej znaczeniu świadczą zdobyte nagrody: RedDot Design, Product Design, Good Design, Excellence in Housewares, Housewares Design oraz Product of the year.

Ręczna robota

Noże te są wytwarzane ręcznie, a łączą w sobie charakterystyczne cechy tradycyjnych noży niemieckich i japońskich. Tak jak w przypadku noży niemieckich, ich materiałem jest stal martenzytyczna o bardzo wysokiej odporności na korozję, której zaletą jest też elastyczność i łatwość ostrzenia. Natomiast z nożami japońskimi łączy je kąt nachylenia ostrza 15°, który czyni je niezwykle ostrymi (większość noży europejskich ma ostrze o nachyleniu 20°).

Ergonomiczne rękojeści są wytwarzane metodą iniekcji z wytrzymałego tworzywa firmy DuPont, dzięki czemu rękojeść jest jednolitą całością, bez potrzeby nitowania, a z lepszym efektem estetycznym. Wszystkie noże z kolekcji Signature mają wieczystą gwarancję.

W testach przeprowadzonych przez niezależną organizację CATRA (Cutlery and Allied Trades Research Association) noże Signature uzyskały ocenę „Excellent” we wszystkich kategoriach. Tylko 1% spośród 427 ocenianych dotąd noży osiągnął podobny wynik. Noże Signature uzyskały też oficjalny znak jakości od organizacji Craft Guild of Chefs (stowarzyszenia profesjonalnych szefów kuchni w Wielkiej Brytanii).

Wyłącznym przedstawicielem marki Robert Welch w Polsce jest LeDuvel.

Dystrybucja wyrobów marki Robert Welch to dla nas ogromna przyjemność, a zarazem prestiżowe zadanie dla naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie Państwo szereg ekskluzywnych propozycji – sztućce, łyżki do sałaty, eleganckie i funkcjonalne wkłady do szuflady na noże, świeczniki, cukiernice i mleczniki, młynki do przypraw i wiele więcej.

Jako oficjalny dystrybutor Robert Welch w kraju dbamy o to, żeby cała Polska mogła cieszyć się eleganckim designem oraz funkcjonalnością dostępnych rozwiązań. Dystrybucja Robert Welch prowadzona jest przez nas za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej. Współpracujemy w tym zakresie wyłącznie ze sprawdzonymi firmami, zapewniając szybką i bezproblemową dostawę na terenie całego kraju.

Klientów świadomie sięgających po najwyższą jakość i unikalny design zachęcamy do regularnych odwiedzin w sklepie LeDuvel THE HOUSE OF BRANDS. Stale wzbogacamy nasz asortyment zapewniając oryginalne produkty Robert Welch w atrakcyjnych cenach.

Katalogi

Robert Welch - 2020Zobacz katalog
Kliknij w miaturkę okładki, by obejrzeć wybrany katalog.

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska