Bredemeijer


Holenderska marka Bredemeijer liczy sobie już ponad sto lat: po raz pierwszy produkty z tą nazwą pojawiły się w sprzedaży w 1914 roku. Przez dekady stała się globalnym wyznacznikiem jakości, nie tylko w dziedzinie specjalistycznych akcesoriów do herbaty. Od 2012 roku własnością firmy jest też marka Leopold Vienna, specjalizująca się w akcesoriach barowych i do kawy.

Oczywistym jest, że i w przypadku herbaty, i w przypadku kawy o smaku decydują zarówno liście i ziarna, jak użyte do ich zaparzenia naczynia i akcesoria. Więc im lepszy sprzęt - tym większa przyjemność z picia herbaty lub kawy.

Herbata wciąż jest gorąca

Tradycja picia naparu z liści i pąków krzewu herbacianego pochodzi z Chin, legenda datuje ją na niemal pięć tysięcy lat temu. Jeszcze nim ochrzczony został nasz Mieszko I (w VIII wieku n.e.) w Chinach została spisana obszerna „Księga herbaty”, zawierającą opis krzewu herbacianego, narzędzi do zbioru i selekcji liści, przyborów do ceremonii przyrządzania i picia herbaty.

W kolejnych stuleciach herbata podbijała Azję. Pierwsi spośród Europejczyków herbatę pijali Rosjanie, gdy w XVI wieku podbijali Syberię. Ale dopiero w następnym stuleciu, gdy do Europy herbata została przywieziona na okrętach holenderskich kupców zaczął się jej pochód przez salony. Wtedy był to napój elitarny, na zdobycie szerokiej popularności potrzeba było następnych stuleci.

I choć świat już na dobre wszedł w XXI wiek, to herbata wciąż poszerza grono swych zwolenników. Zwłaszcza dobra i dobrze zaparzona herbata. Miłośnikami herbaty okazało się tzw. pokolenie millenialsów, jej zalety cenią konsumenci o zamiłowaniu do zdrowego trybu życia.

Dobra herbata zasługuje na Bredemeijer

Bredemeijer jest wiodącym dostawcą termicznych i żeliwnych dzbanków, czajników, zaparzaczy, filiżanek i innych naczyń przeznaczonych do parzenia i podawania herbaty. Produkuje również akcesoria takie jak filtry, pudełka na herbatę, podgrzewacze, czarki, czajniki oraz kubki.

Marka jest znana z innowacyjnego podejścia do swoich produktów, dzięki któremu czajniki i zaparzacze Bredemeijer są rozpoznawane i cenione przez miłośników herbaty na całym świecie. Jest uważana za światowego lidera w produkcji czajników o podwójnej ściance ze stali nierdzewnej.

Wyprodukowanie każdego z tych wysokiej jakości wyrobów wymaga ponad stu etapów procesu wytwarzania i wyjątkowego kunsztu. Wysiłek producenta przynosi efekty: podwójne ścianki pozwalają utrzymać temperaturę zawartości przez co najmniej godzinę, czyli mniej więcej tyle, ile zazwyczaj potrzeba na spokojne wypicie herbaty.

Dzbanki, czajniki, zaparzacze i filiżanki Bredemeijer to wspaniały pomysł na prezent, a zarazem nieodłączny element wyposażenia kuchni osoby, która ceni sobie dobrze zaparzoną herbatę.

Na tle konkurencji wyroby Bredemeijer odznaczają się ponadczasowym designem, precyzyjnym doborem najwyższej jakości materiałów oraz dbałością wykonania, co znajduje wyraz w najdrobniejszym detalu. W asortymencie marki Bredemeijer znajdziemy zarówno wyroby stylizowane na tradycyjne naczynia wykorzystywane do parzenia herbaty na Wschodzie, jak i nowoczesną stylistykę opierającą się na minimalizmie.

Akcesoria barowe i do kawy
logo marki Leopold Vienna

Marka Leopold Vienna funkcjonuje od ok. 25 lat, a od roku 2012 jest częścią grupy Bredemeijer. Z jej logo dostępny jest szeroki wybór praktycznych i nowoczesnych akcesoriów dla koneserów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Dla marki Leopold Vienna forma i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie są zawsze na pierwszym miejscu.

 

Holenderscy specjaliści od herbaty i kawy

Centrala Bredemeijer Group mieści się w Utrechcie w Holandii. Grupa wywodzi się bezpośrednio z firmy założonej przez G. Bredemeijera w Hilversum w 1914 roku. W 2010 roku firma przejęła wywodzącą się z Niemiec markę Leopold Vienna.

Bredemeijer Group kieruje swoją ofertę do osób poszukujących produktów wyrafinowanych, a zarazem funkcjonalnych i trwałych.

Bredemeijer – dystrybucja na terenie Polski

Dystrybucja wyrobów marki Bredemeijer to dla nas prawdziwa przyjemność. W asortymencie posiadamy szeroki wybór eleganckich czajników i zaparzaczy do herbaty, w tym zestawy z tradycyjnymi czarkami i filiżankami. Naszą ofertę jako dystrybutora marki uzupełniają akcesoria – podstawki pod zaparzacze, cukiernice, mleczniki.

Oferujemy Państwu zarówno tradycyjne wyroby żeliwne, jak i wyroby wykonane z wysokogatunkowej ceramiki. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z bieżącym asortymentem sklepu LeDuvel. Liczymy, że nasza oferta wyrobów Bredemeijer Was nie rozczaruje.

Katalogi

Bredemeijer 2023Zobacz katalog
Bredemeijer 2024Zobacz katalog
Kliknij w miaturkę okładki, by obejrzeć wybrany katalog.

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska