Cuitisan


Południowokoreańska firma istnieje od 40 lat, wyspecjalizowała się w produkcji stalowych pojemników do przechowywania żywności.

Dzięki wieloletnie badaniom stworzyła unikalną technologię, dzięki której jej pojemniki ze stali nierdzewnej mają wyjątkowe właściwości: mogą być używane w piekarniku, zamrażarce, ale także… w kuchence mikrofalowej.

Stalowy pojemnik na każdą okazję

Pojemniki i akcesoria kuchenne Cuitisan są wykonane z innowacyjnego stopu CromoSteeel, będącego kompozycją stali nierdzewnej i chromu z dodatkiem miedzi.

Produkty Cuitisan wykonane ze stopu CromoSteeel są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością, mają właściwości antybakteryjne i mogą być używane zarówno w piekarniku, jak i w zamrażarce.

Użycie innowacyjnego materiału oraz pogłębione prace nad optymalnym kształtem pojemników dały unikalny efekt: pojemników można także używać w kuchenkach mikrofalowych, co do niedawna było niemożliwe. Cuitisan jest pionierem na tym polu.

W powszechnej świadomości metalowy pojemnik wewnątrz włączonej kuchenki mikrofalowej oznacza uszkodzenie urządzenia. Jednak nowatorskie wyroby Cuitisan okazują się całkowicie bezpieczne dla kuchenek.

Badania i rozwój od początku istnienia marki

Historia południowokoreańskiej marki Cuitisan sięga 1981 roku, kiedy to firma zaczęła produkować pierwsze artykuły gospodarstwa domowego. Od początku jednak prowadziła intensywne prace badawcze, zyskując bezcenne doświadczenie i wiedzę. Od lat dziewięćdziesiątych specjalizuje się w wytwarzaniu naczyń kuchennych.

Ważnym osiągnięciem było opracowanie CromoSteel – wyjątkowego stopu stali i chromu z domieszką m.in. miedzi. Obecnie jest on używany do wytwarzania całej linii pojemników na żywność.

W trosce o bezpieczeństwo i higienę użytkowników, ale także ze względu na wymogi jakościowe swej produkcji Cuitisan używa wolnych od zanieczyszczeń komponentów najwyższej jakości. Cała działalność firmy jest prowadzona w duchu zrównoważonego rozwoju, z pełną świadomością społeczną i odpowiedzialnością za środowisko naturalne.

CromoSteel – innowacyjny materiał

Nazwa CromoSteel powstała z połączenia „cromo”, w językach włoskim, hiszpańskim, galicyjskim i portugalskim oznaczającego chrom, oraz angielskiego „steel”, czyli stal.

CromoSteel, używany przy wytwarzaniu pojemników i akcesoriów Cuitisan, to materiał zawierający ponad 18% chromu, dzięki czemu produkty z niego wykonane niezmiernie rzadko ulegaja korozji choć w trakcie codziennego użytkowania stykają się z powietrzem i wilgocią.

CromoSteel w swoim składzie posiada także miedź, znaną ze swoich właściwości antybakteryjnych. Sprawia ona, że pojemniki Cuitisan są jeszcze bardziej praktyczne i bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu.

Stal nierdzewna w mikrofalówce? To działa!

Standardowych pojemników wykonanych ze stali nierdzewnej, aluminium czy miedzi nie wolno stosować w kuchenkach mikrofalowych. Dlaczego? Ponieważ mikrofale są w niekontrolowany sposób odbijane od ich powierzchni i krawędzi, co może prowadzić do wyładowań łukowych i w konsekwencji do awarii kuchenki.

Nowatorskie podejście do materiału i kształtów wyrobów sprawiło, że pojemniki firmy Cuitisan poprawnie i bezawaryjnie współpracują z kuchenkami mikrofalowymi. Pojemniki Cuitisan charakteryzują się łagodnymi liniami, są pozbawione ostrych krawędzi, dzięki czemu nie dochodzi do wyładowań łukowych.

W przypadku zwykłych pojemników ze szkła, ceramiki czy tworzyw sztucznych kuchenka mikrofalowa przekazuje energię bezpośrednio cząsteczkom wody zawartej w potrawie, co podnosi jej temperaturę, ale i powoduje szybkie parowanie wody. Potrawa jest więc wysuszana. Ponadto nierównomierne rozchodzenie się mikrofal we wnętrzu kuchenki powoduje, że potrawy w jednym miejscu nagrzewają się bardzo mocno (a nawet zbyt mocno), zaś w sąsiednim wcale. Temu ostatniemu zjawisku częściowo zapobiega ruch obrotowego talerza z potrawą, ale jak pokazuje praktyka nie jest to do końca skuteczne.

Podgrzewanie w pojemnikach Cuitisan polega na tym, że kuchenka nagrzewa pojemnik, a dopiero on przekazuje ciepło żywności. Dzięki temu potrawy zachowują właściwą wilgotność i są równomiernie nagrzane (jak w tradycyjnym garnku). To sprawia, że żywność podgrzewana w pojemnikach Cuitisan nie ulega wysuszeniu i jest po prostu smaczniejsza.

Własności pojemników marki Cuitisan
  • Wykonane z całkowicie bezpiecznych, wolnych od zanieczyszczeń surowców
  • Niemal niezniszczalne
  • Nie przyjmują kolorów ani aromatów pożywienia
  • Są lekkie i wytrzymałe
  • Posiadają właściwości antybakteryjne
  • Mogą być używane w mikrofalówce, piekarniku, zamrażarce (od -40°C do 400°C) oraz zmywarce
  • Są odporne na działanie soli
  • Pokrywki z tworzywa sztucznego są wyjątkowo trwałe (w testach przeszły test wytrzymałości poprzez wygięcie jej 100.000 razy)
  • Mają uniwersalne wzornictwo

Produkty marki Cuitisan są innowacyjne i wyjątkowe w swoim rodzaju, a naśladowcy nie są w stanie choćby zbliżyć się do ich własności użytkowych. Jesteśmy dumni, że markę Cuitisan w Polsce reprezentuje LeDuvel.

Katalogi

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska