Rathbornes


Rathbornes jest najstarszą na świecie firmą produkującą świece: nieprzerwanie działa w Dublinie od roku 1488. Słynie ze świec o najwyższej jakości: od idealnej proporcji zapachów i wosku, przez idealną grubość knota, po wytworne opakowanie.

Jej logo noszą także luksusowe dyfuzory zapachów oraz ekskluzywne kosmetyki do ciała. Znakami rozpoznawczymi wszystkich wyrobów Rathbornes są unikalne mieszanki zapachów nawiązujące do Irlandii, naturalne składniki, rzemieślnicze metody produkcji oraz elegancka stylistyka.

Pięćsetletnia historia

Firma powstała w roku 1488 – wtedy, gdy Mikołaj Kopernik był ledwie piętnastolatkiem, Wit Stwosz pracował w Krakowie nad ołtarzem Kościoła Mariackiego (ukończy go rok później), a Krzysztof Kolumb dopiero myślał o podróży w nieznane na zachód przez Atlantyk (wyruszy w nią za cztery lata). W tym to roku John G. Rathborne przeprowadził się z angielskiego Chester do Dublina i na Wynetavern Street założył firmę produkującą świece. Było to wówczas innowacyjne przedsięwzięcie, które dla Rathborne’a i pokoleń jego potomków stało się misją życia.

Wkrótce wyroby Rathborne’a znalazły swoje miejsce w domach mieszkańców całej Irlandii i stały się produktem ich codziennego użytku. Delikatny blask świec towarzyszył im wieczorami w codziennym życiu.

Pół wieku później firma miała lukratywny kontrakt na dostarczanie świec do oświetlenia ulic miasta i do latarni morskich Dublina. Ich światło dawało nadzieję i poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i żeglarzom po burzliwych wodach zmierzającym do dublińskiego portu.

Na przestrzeni wieków zbierano doświadczenia i udoskonalano produkowane świece. Z czasem opracowano nowe mieszanki woskowe, całkowicie odchodząc od łoju zwierzęcego. W XIX wieku, w czasie rewolucji przemysłowej stworzono wyjątkową mieszankę wosku pszczelego i stearyny, która dała czystszą, wolniej palącą się świeczkę, której płomień dłużej cieszy spragnionych światła użytkowników.

Firma Rathbornes szła z duchem czasu, jednocześnie pozostając wierną swoim tradycyjnym metodom wytwarzania. Obecnie świece wciąż produkowane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych metod, niezmienionych od XV wieku, a wyrób każdej z nich zajmuje cztery dni.

Dziś żegluga radzi sobie bez latarni morskich, inaczej oświetlamy ulice. Nie potrzebujemy świec jako źródłła światła w naszych domach. Jednak wciąż chętnie używamy ich, by ozdobić nasze wnętrza i - jak przez stulecia - uzyskać poczucie komfortu i niepowtarzalny nastrój. Delikatny, nieco chwiejny blask zapewnia przytulną atmosferę i tworzy wyjątkowy klimat, zaś zapach nadaje unikalny charakter.

Beyond the Pale

Najnowsza, specjalna kolekcja Beyond the Pale podkreśla wyjątkowość najstarszej na świecie firmy produkującej świece i odsyła w krainę dawnej, magicznej Irlandii.

„Beyond the Pale” to gra słów. Tradycyjnie sformułowanie to określa coś niepoprawnego, ale można je interpretować jednocześnie jako spojrzenie w dal, poza mury, płoty i ogrodzenia. W przypadku produktów Rathbornes, „Beyond the Pale” odsyła na łono dzikiej przyrody, znajdującej się poza przewidywalną i bezpieczną siatką ulic miasta. Eksperci Rathbornes podróżowali po całej Irlandii w poszukiwaniu inspiracji, dzięki czemu opracowali unikalne mieszanki zapachów, oddających jej ciepło, ducha romantyzmu i przygód.

Do stworzenia kolekcji użyto aromatów kwitnących róż, ziół, mięty, tymianku oraz kory drzew dębowych i cedrowych. Stworzenie kilku niezwykłych mieszanek zapachowych składających się na kolekcję zajęło aż piętnaście miesięcy. Dla każdego rozmiaru świecy dobrano także optymalną proporcję wosku i aromatów, która w połączeniu z odpowiednią grubością knotów zapewnia doskonałe spalanie świec.

Wszystkie świece z kolekcji zostały perfekcyjnie zaprojektowane pod każdym względem, by zapewnić użytkownikom prawdziwie luksusowe wrażenia.

Najwyższa klasa

Rathbornes cieszy się uznaniem najbardziej wymagających klientów na całym świecie – świece tej marki stanowią ozdobę i wizytówkę ekskluzywnych hoteli, salonów SPA, najlepszych restauracji, a także domów i apartamentów, których gospodarze cenią sobie dyskretny luksus.

Wyjątkowość produktów Rathbornes została potwierdzona przez wiele prestiżowych nagród. Najnowsza pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie Rathbornes od lat cieszy się estymą wśród klientów: jej wyroby otrzymały wyróżnienie w konkursie „The Japan Gift Award 2019”, którego kapituła uznała je za idealny upominek w kategorii Premium.

Firma LeDuvel ma zaszczyt być wyłącznym przedstawicielem marki Rathbornes w Polsce i importerem jej wyjątkowych wyrobów.

Katalogi

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska