Strefa ekspercka

Kolory w domu – nowa energia 2021 roku


Miniony rok okazał się szczególnie trudny, więc liczymy, że 2021 okaże się lepszy dla nas wszystkich. Spróbujmy mu w tym pomóc. Zachęcamy do metamorfozy wnętrz, i podpowiadamy aktualne trendy: kolory roku 2021.

Wszystko wskazuje na to, że nadal wiele czasu będziemy spędzać w domowym zaciszu, warto więc sprawić, aby emanowało ono optymizmem i dobrze nas nastrajało. Prezentujemy barwy, które w 2021 roku będą zwiastować pozytywne zmiany.

Czy po miesiącach spędzonych w domach i mieszkaniach, nie macie ochoty na zmianę scenerii? Zmiana kolorystyki ścian i dodatków może mieć ogromny wpływ na nasz nastrój, a co za tym idzie na jakość naszego życia.

Eksperci profesjonalnie zajmujący się trendami kolorystycznymi podkreślają, że odcienie, które wybieramy do naszych wnętrz powinny być inspirujące i odmładzające. Płaskie i nudne kolory wpływają negatywnie na nasz nastrój, podczas gdy pełne głębi barwy dodają nam energii.

Pomalowanie ścian i wymiana dodatków w domu lub mieszkaniu wiąże się z niewielkimi wydatkami i nakładem pracy, a może dawać głębokie poczucie zmiany na lepsze i symbolizować nowy początek.

Naturalne beże i szarości

Jeżeli masz dość bieli, dodaj głębi swojemu wnętrzu przy użyciu kolorów mieszczących się w tajemniczej kategorii „taupe”.

Czym jest „taupe”? To cała paleta organicznych barw z okolich miękkich szarości i beży, a czasem nawet brudnych różów. Szlachetne, a zarazem neutralne, odcienie taupe przywołują piaszczyste plaże, miękkość gliny, gładkie kamienie, podnosząc na duchu i dając spokój oraz ukojenie.

Barwy z tej palety mogą być wykorzystywane zarówno na dużych powierzchniach, jak i w formie eleganckich dodatków. Świetnie współgrają ze stylem nowoczesnym, glamour i kolonialnym.

Sprawdzą się również w tak modnych ostatnio wnętrzach urządzonych w stylu boho, inspirowanych indonezyjską wyspą Bali, albo w duchu meksykańskiej mekki instagramerów – Tulum.

Naturalne zielenie

Paleta naturalnych odcieni zieleni kojarzy się nieodmiennie z odpoczynkiem, spokojem, wygodą. Zielone ściany, meble i dodatki emanują spokojem, tak ważnym w zabieganych, pełnych wyzwań czasach. Zielenie w pomieszczeniach rekompensują nam także miesiące zamknięcia w domach i zbliżają do natury.

Warto przyjrzeć się odcieniom miękkim, oliwkowym, albo trochę przykurzonym i bladym barwom, „podkradzionym” liściom jojoby. A może nieco bardziej intensywne, jak zieleń brokuła?

Każdy odcień zielonego doskonale komponuje się z naturalnym drewnem i może być wykorzystany zarówno w kuchni, salonie, jak i w łazience.

Uspokajające błękity

Błękity to bardziej ponadczasowy wybór niż tymczasowa moda. Przywołują wszystko, co w życiu najlepsze – wakacje, bezchmurne niebo, odświeżającą toń mórz i oceanów. Świetnie komponują się z bielą i zielenią, zapewniając odprężenie oczom. Przywołują wolność, bezkres możliwości i poczucie nadziei.

Matowe, rozwodnione, błyszczące albo intensywne – to wszystko oblicza niebieskiego. Błękitny odcień dopasowany do osobowości i gustu domowników będzie się świetnie prezentować na ścianach w sypialni, na meblach kuchennych, ale i na kanapie, zasłonach, czy dodatkach.

Głęboka matowa czerń

Po dekadach nieobecności czarny kolor we wnętrzach wraca do łask - tym razem w matowym wykończeniu. Czerń nadaje pomieszczeniom eleganckiego, współczesnego sznytu, współgrając w zasadzie z każdym innym kolorem z palety.

Ponadczasowa czerń, zastosowana na fragmentach ścian, płytach meblowych lub dodatkach wnosi poczucie ładu i głębi. Kruczoczarne powierzchnie nie są smutne - zestawione z innymi barwami nadają pomieszczeniom intrygującego wyrazu i zachęcają do rozgoszczenia się w nich. Czerń połączona z drewnem niebanalnie podkreśla rustykalny wystrój, a skomponowana z metalem – prezentuje się szlachetnie i awangardowo.

W LeDuvel śledzimy trendy i dostarczamy Wam akcesoriów najwyższej jakości, które podkreślą styl Waszego wnętrza. Poniżej prezentujemy dodatki współgrające z czterema opisanymi wyżej trendami kolorystycznymi bazującymi na palecie taupe, naturalnej zieleni, kojącym błękicie i matowej czerni. Zapraszamy!

Propozycje produktów

czwartek, 04 lutego 2021

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska