Strefa ekspercka

25 lat najostrzejszych tarek świata


Firma Microplane świętuje ćwierćwiecze swojej obecności w kuchniach na całym świecie.

To ważny jubileusz – dla wielu amatorów i profesjonalnych kucharzy pojawienie się zesterów marki Microplane było nową jakością w rozdrabnianiu twardych produktów spożywczych.

Z warsztatu do kuchni

Sympatycy marki Microplane znają historię kanadyjskiej gospodyni domowej, która chciała upiec ciasto pomarańczowe i - niezadowolona ze swojej starej tarki - postanowiła skorzystać z ulubionego narzędzia stolarskiego męża.

Rezultat przeciągnięcia pomarańczy po stolarskim narzędziu był zdumiewający: drobne, cieniutkie wstążeczki skórki pomarańczowej spadały jak płatki śniegu. To odkrycie dało początek kulinarnej legendzie – zesterowi Microplane i kolejnym akcesoriom kuchennym tej marki.

Unikalna technologia

Dlaczego akurat wyroby Microplane od 25 lat pozostają kuchennymi hitami? Dzięki skuteczności narzędzi, które potrafią przemienić skórkę cytryny lub pomarańczy w puszyste płatki, czekoladę w brązowy puch, a z parmezanem dają sobie radę w mgnieniu oka, a wszystko bez wysiłku kucharza.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyjątkowa technologia wykorzystywana do produkcji tarek Microplane. Mowa o metodzie fototrawienia, dzięki której narzędzia uzyskują niespotykanie ostre krawędzie tnące. To ta ostrość powoduje, że zarówno twarde, jak i miękkie produkty są skutecznie rozdrabniane bez ich rozrywania i strzępienia, to zaś pozwala zachować pełnię ich smaku i aromatu.

Ulubieńcy profesjonalistów

Tarki Microplane znalazły aprobatę zarówno gospodyń domowych, jak i szefów najlepszych kuchni świata. Znajdują one zastosowanie w przygotowywaniu codziennych posiłków i najbardziej wykwintnych dań, a marka Microplane jest uznawana za światowego lidera wśród producentów narzędzi kuchennych.

Dzięki bardzo ostrym ostrzom ścieranie skórki cytrusów, twardych serów, czy przypraw takich jak cynamon, gałka muszkatołowa i imbir stało się szybkie i przyjemne. Akcesoria Microplane świetnie radzą sobie także z rozdrabnianiem i szatkowaniem warzyw.

Nie tylko zestery

W portfolio marki Microplane znajdziemy nie tylko legendarne już zestery, które od ćwierćwiecza wiernie służą m. in. miłośnikom cytrusowych deserów i przystawek. Wśród produktów firmy są też różnorodne tarki, ręczne szatkownice, temperówki, krajalnice, a także młynki do przypraw, a nawet specjalistyczne tarki do… stóp!

Microplane posiada w swojej ofercie kilka linii produktów, dostosowanych do oczekiwań różnych potrzeb klientów, a także tarki o różnych oczkach, które przeznaczone do różnych rodzajów produktów spozywczych. Przewodnik po tarkach Microplane zamieszczamy tutaj.

Asortyment Microplane wydaje się monotematyczny? Może, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z firmą, która za cel postawiła sobie absolutną perfekcję w jednej dziedzinie: ostrzach narzędzi kuchennych. Ta strategia przyniosła sukces zarówno marce, uznawanej dziś za nr 1 wśród producentów tarek, jak i jej licznym klientom.

Propozycje produktów

środa, 16 czerwca 2021

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska