Strefa ekspercka

Plastik plastikowi nierówny – recycling à la Aladdin


Publikacja raportu ONZ na temat zmian klimatycznych dla wielu stała się głośnym dzwonkiem alarmowym. Wizja apokalipsy związanej z globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem powietrza, wód i lądów wstrząsnęła nimi na tyle, że skłoniła do zmiany własnych zwyczajów i przyjęcia modelu tzw. świadomej konsumpcji.

Kluczowe 1,5 °C różnicy

Według raportu ONZ jako ludzkość mamy jedynie 12 lat na to, żeby powstrzymać globalne ocieplenie. Jeśli temperatura wzrośnie o 1,5 °C ludzkość będzie musiała zmierzyć się m. in. z ogromnymi brakami wody pitnej, deficytem żywności, zalewaniem terenów zamieszkiwanych obecnie przez miliony ludzi na świecie. Czy możemy temu zapobiec? Tak, wciąż mamy szansę, żeby uratować naszą planetę.

Choć czasu jest mało, małymi, ale ważnymi krokami na co dzień możemy zmniejszać nasz negatywny wpływ na środowisko. Jednym z naszych podstawowych zadań powinna być redukcja zużycia – a w efekcie także produkcji – plastiku. Jednorazowe foliowe torebki, plastikowe reklamówki i opakowania powinniśmy zastępować wielorazowymi opakowaniami. To prostsze niż się wydaje – wystarczy pamiętać o tym, żeby zawsze mieć przy sobie materiałową torbę na zakupy, a w sklepie wybierać produkty na wagę i zamiast w foliówki pakować je w tkaninowe woreczki. Pamiętajmy, że każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie!

Wzór dla innych producentów

Przy zakupach warto również zwracać uwagę na to, jaki stosunek do ekologii ma dana firma: czy wykazuje się poszanowaniem dla ludzi, środowiska i surowców, czy też liczy się dla niej wyłącznie zysk?

Ciekawą i wartą zauważenia politykę proekologiczną prowadzi marka Aladdin – amerykański producent kubków i butelek termicznych, lunchboxów, sztućców i innych akcesoriów do użytku „na wynos”. Firma już kilka lat temu wprowadziła do produkcji kubki na wynos, wykonane z plastiku powstałego ze zużytych kubeczków po jogurtach. Ten „dobry dla Ziemi” plastik  jest bezpieczny w kontakcie z żywnością i napojami i – co ciekawe – może być poddany ponownemu przetworzeniu (recyclingowi).

Zrównoważona polityka marki Aladdin w zakresie używanych materiałów może stanowić wzór dla innych producentów – w końcu wokół nas pełno jest materiałów, które można ponownie wykorzystać, wystarczy tylko pomyśleć i po nie sięgnąć!

Twoja prywatna ekologiczna rewolucja

Wnętrze kubków termicznych Aladdina jest wykonane ze stali nierdzewnej, ich podwójne ścianki zapewniającą próżniową izolację cieplną, a całość jest bardzo estetyczna, wręcz w duchu skandynawskiego wzornictwa pod względem kolorystyki i kształtów. Dzięki zastosowaniu systemu Leak-Lock™ kubki są też wyjątkowo szczelne. Można je myć w zmywarce. A gdy kubek dokona swego żywota nadaje się do recyclingu – wszystkie jego elementy można przetworzyć kolejny raz.

Polecamy je więc wszystkim, dla których przyszłość naszej planety ma znaczenie. Jeden kubek noszony w torebce lub plecaku każdego dnia i używany np. do zamawiania kawy na wynos – to nasza mała ekologiczna rewolucja! Kawa pita z własnego kubka to w skali roku co najmniej kilkadziesiąt jednorazowych kubków mniej. Kubków, które tylko jedna osoba posłałaby na śmietnik.

Dodatkowo własny kubek termiczny może sprawić, że każda kawa będzie kosztowała o złotówkę mniej, bo coraz więcej knajpek premiuje używanie własnego kubka!

Propozycje produktów

piątek, 26 czerwca 2020

Newsletter

Kochasz swój dom i kuchnię? Chcesz, by były piękne, wygodne i funkcjonalne?
Zamów bezpłatny newsletter LeDuvel.

Naszym abonentom regularnie wysyłamy e-mailem informacje o ofercie - nowych produktach i markach.

Kontakt

INFOLINIA

+48 888 600 170

 

TELEFON - BIURO

+48 22 110 50 17

 

ADRES E-MAIL

biuro@leduvel.pl


ADRES DO KORESPONDENCJI

ul. Rydygiera 8 bud. 3A, 01-793 Warszawa

 

BIURO I SIEDZIBA

ul. Rydygiera 8 bud. 3A (I p., wejscie od ul. Anny German 12)
poniedziałek - piątek, godz. 9:00-17:00

 


FIRMA
: LeDuvel Agata Oster
NIP: 5271438840 | REGON: 141014560 | BDO: 000104614
KONTO:  62 1090 2705 0000 0001 1637 7007 (Santander Bank Polska) |
               64 1140 2004 0000 3602 4742 3413 (mBank)

LeDuvel na Facebooku
LeDuvel na Instagramie

Designed by Olga Duszyńska